prostor39

O nás

Koťátko zkázy a prostor39 otevírají zkušebnu — pohybové studio. Pár kroků od Florence či Hlavního nádraží tak vzniká nové místo pro tanec, divadlo, rezidence včetně work-in-progress, pravidelné kurzy i workshopy. Dlouhodobě prázdný dům se mění na oázu života. Zakládáme si na blízkosti, přátelství, komunitě, lidskosti.

Helena Urban

zakladatelka / PR

Jakub Urban

zakladatel / provoz

Pavel Matěj

fotograf / zakladatel P39

Hana Bećirbašić

komunikace / marketing P39

Koťátko zkázy


Koťátko zkázy je komediální duo složené z Jakuba Urbana a Heleny Urban. Jejich specializací je nonverbální divadlo a párová akrobacie. Jsou nezávislým souborem české scény a vedle vlastních představení jsou i organizátory kulturních akcí a milovníky zvířecích overalů. Dlouhodobě působí v inscenacích režisérů Filipa Nuckollse, Hany Strejčkové a choreografky Anny Benhákové.

prostor39


Prostor39 je zrenovovaný původně industriální prostor o pěti patrech pro sdílení, tvoření a vzdělávání. Místo propojující kavárnu s galerií, ateliéry pro umělce, multifunkční prostor, fotostudio a zasedací místnost vzniklo v roce 2018. Ke čtyřem patrům jsme se rozhodli přidat ještě páté a vytvořit tak pro pravidelné lekce tance a jógy speciální pohybové studio, kde by byl dostatek místa na pohyb a zároveň nezaměnitelná kreativní atmosféra prosycující celý dům. #pětpaterkultury

STŘEDA 1.5.

This will close in 0 seconds