prostor39

Waacking Virgins
(Eliška Soukupová)

středa 20:15

Taneční kurz pro lidi, kteří Waacking nebo jiný tanec nikdy netančili, nebo pro ty, kteří ho tančí, ale vědí, že každá queen nepodceňuje basic


Co je Waacking?

Disco, emoce, glitry, muzikalita, svoboda a láska.

Waacking je taneční styl, který vznikal v 70. letech v amerických disco klubech v Los Angeles, kde se scházela komunita queer afroameričanů, latinos, a všech, kteří v té době patřili k minoritám. Inspirovali se hvězdami stříbrného plátna (Greta Garbo, Fred Astaire, či Marilyn Monroe). Pózování, dynamické pohyby rukou (waack), chůze, drama, groove, oslnivý outfit a to nejdůležitější – osobnost tanečníka. Z undergoundových disco klubů se tenhle tanec postupně vyvinul až do podoby, jak ho známe dnes. Waackoví tanečníci kromě 70tkových disco tracků tančí mnohdy i na moderní až experimentální hudbu a také v tanci battlují. Tento klenot zlaté disco éry 70.let je plný emocí, jako jeho samotná historie. V 80. letech totiž téměř zanikl a až v roce 2005 jej začal znovu učit Tyrone Proctor. Americká taneční legenda, výrazná osobnost kultovního hudebního pořadu Soul Train, a otec prvního waackingového housu na světě, Imperial House Of Waacking (I.H.O.W.). Tyron stihl ve světě založil desítky poboček I.H.O.W., a já mám tu čest být součástí české rodiny. Titul I.H.O.W. Czech chapter mi dává pravomoc a kredibilitu šířit waacking v jeho čisté formě a rozvíjet a posouvat ho dál k těm, kteří mají chuť sami sebe ve waacku najít.


13 tanečních lekcí, které jsem se tentokrát rozhodla udělat jako kurz. Proč?

  1. Uvidíš znatelnější progress. 
  2. Já taky, a to mi fakt dělá radost!
  3.  Větší motivace přijít na lekci, ikdyž se ti nechce / venku prší / je fakt hezky / tvoje čakry jsou rozházený, …z čehož pak pramení pocit, že ses překonal/a. A to máme rádi
  4. Budeš potkávat stejnou partu lidí, a jak už víš, komunita je pro mně jedna z nejdůležitějších věcí.


JAK BUDOU LEKCE PROBÍHAT?

Podobně, jako lekce, na kterých jsi už byl/a. Až na to, že budu zase o rok starší, zkušenější, ale rozhodně ne rozumnější. Budeme experimentovat, bavit se, drillovat, makat jako blázen, rozšiřovat svoje pohybový skills, učit se choreografie i freestylovat, pěstovat svůj charakter (taneční i ten, který můžeš vynést mimo sál), a celkově doufám, že to pro nás bude velmi obohacující půl rok.


KDE?

Našla jsem nám taneční studio v samotném srdci Žižkova. TEP 39  je prostor v dlouhodobě neobydleném domě na Řehořově 39, kde to nyní doslova tepe inspirací. Je tam příjemná kavárna, fotostudio, ateliéry… a nyní i zkušebna – pohybové studio. Z luxusního tanečního studia v centru Prahy se tedy přesouváme do nově vzniklého uměleckého prostoru, který má všechny atributy tanečního sálu, a který na mně působí jako undergroundové New Yorské studio.

KDY?

Od 1.3. Vždy v čase 20.15 – 21.15.


CHCI CHODIT! JAK NA TO?

Obrať se přímo na Elišku, a to na e-mailu: soukupova.e@gmail.com


Eliška Soukupová je herečka, moderátorka, tanečnice a autorka. Absolvovala Pražskou hereckou konzervatoř a působila v četných českých divadlech (např. Na Zábradlí, Hybernia, Moravskoslezské divadlo Olomouc, Archa, Venuše ve Švehlovce). Je zakládající členkou dívčího punkového autorského uskupení Maso Krůtí, které už 6 let úspěšně vyprodává pražské divadlo NoD. Věnuje se současnému tanci a fyzickému divadlu, tancem a choreografií se podílí na filmových, divadelních a módních projektech. Tanec vyučuje, pořádá taneční workshopy a zúčastňuje se lekcí a soutěží napříč Evropou a USA. Jako moderátorku a redaktorku jí můžete znát ze stanice Českého rozhlasu radia Wave, a její neveřejnoprávní já můžete slyšet v podcastu CHCI TO. Podcastu, který detabuizuje sexualitu, intimitu, duchovno a který se svou kolegyní Alenou Dolákovou nejen moderuje, ale i vytváří. Mimo moderuje i živé akce (křty, festivaly, přednášky, drag shows, kabarety). Na filmovém plátně se objevila v silných ženských rolích ve filmech Zrcadla ve tmě nebo A pak přišla láska…, a na TV Prima v seriálu Dobré zprávy.


STŘEDA 1.5.

This will close in 0 seconds