prostor39

Fyzické divadlo: pantomima

available collective, Tomáš Wortner

úterý / Tuesday 18:30

Po dvou úspěšných semestrech Fyzického divadla jsme vyslyšeli vaše touhy a přání a přinášíme kurz zaměřený na pantomimu! Předchozí zkušenosti nejsou třeba, půjdeme od základů! Se zkušenými lektory projdeme nejprve technikou tělesného mimu – Mime Corporeal, která je základním stavebním kamenem práce s tělem a artikulací každého mima i pohybově zdatného herce, zabývat se budeme také fyzickým herectvím. Ve druhé polovině přejdeme k imaginární pantomimě a sami budeme mít možnost vytvořit krátkou pantomimickou etudu!


PŘIHLÁŠENÍ:

Studenti a mladí profesionálové : 1200Kč – přihlásit a zaplatit kurz můžete na https://tep39.reservio.com/…/a17e88c3-0ab2-49cc-ad98…/

Dospělí: 2500Kč – přihlásit a zaplatit kurz můžete na https://tep39.reservio.com/…/bf159b83-6be9-49ad-b043…/


Naši lektoři:

LUKÁŠ ŠIMON
Lukáš se věnuje divadlu jako mim, herec, autor a pedagog v mnoha žánrech (nejen) pohybového divadla – clownerie, commedie dell´arte, fyzické divadlo, taneční divadlo či nový cirkus. Absolvoval Katedru pantomimy HAMU v Praze, kde se kromě hereckých a pohybových technik naučil různým přístupům k tělesnému projevu. Zde také několik let vyučoval předmět Pantomima a tělesný mimus. Výuce se věnuje také v dílnách žonglování, pantomimy a pohybového divadla, vyučuje cirkusové disciplíny v centru pro nový cirkus Cirqueon v Praze.
Je členem pantomimického seskupení Mime Studio, cirkusového souboru Sacra circus a mimem v pražském Divadle Image, pravidelně hostuje v Národním divadle nebo Rockopeře Praha. Kromě aktivní pantomimické a herecké činnosti se věnuje choreografii a pohybové spolupráci v různých stylech a žánrech divadla.
Aktuální inscenace: https://www.i-divadlo.cz/profily/lukas-simon/


ANNA KUKUCZKOVÁ
MgA. Anna Kukuczková, DiS. je absolventkou Vyšší odborné školy herecké v Praze a katedry Pantomimy a později katedry Nonverbálního divadla Akademie múzických umění v Praze. Zabývá se širokou škálou hereckých vyjadřovacích prostředků od činoherního herectví, recitace a zpěvu, přes tanec a fyzické divadlo po pantomimu.

Je spoluzakladatelkou pantomimické skupiny Kozel ve fraku, která se zabývá hledáním nových možností moderní pantomimy a česko-francouzského dua Duo Cabarécie, které se věnuje pantomimě se živou hudbou. Dále spolupracuje se skupinou Sacra Cirkus a Teatro Comico a externě pracuje v Národním divadle v Praze. Spolupracovala na projektech například s barokním uskupením Collegium 1704, Czech Ensemble Baroque, Victoria Ensemble, režisérem Davidem Radokem, mimem, režisérem a choreografem Radimem Vizváry a nebo třeba choreografkou Andreou Miltnerovou.

„Hranice žánrů pro mě neexistujou.
Splývají v jedno velký divadlo, který miluju.“


VOJTĚCH SVOBODA
Vojtěch Svoboda je mim, herec a režisér, absolvent Katedry pantomimy a nonverbálního divadla na pražské AMU. Jeho záběr je široký – účinkuje v žánrech pantomima, nonverbální divadlo, činohra, klaunérie, commedia dell´arte, tanec, opera, fyzické divadlo a loutkové divadlo.
Je zakladatel souboru Kozel ve fraku, zkoumající moderní pantomimu a nonverbální divadlo, kmenovým režisérem souboru Opera Studio Praha, jako externista vystupuje v Národním divadle v Praze a tvoří také se skupinami Sacra Cirkus a Teatro Comico. Sólově hraje jediné pantomimické představení z pera Václava Havla s názvem Perpetuum mobile a kromě Čech vystupoval například v Japonsku, USA, Francii, Německu, Arménii nebo na Filipínách.


ANTON ELIAŠ
Anton Eliaš se pantomimě věnuje už od 8 let. Vystudoval herectví na Konzervatoři a pokračoval studiem pantomimy na HAMU. Své zkušenosti obohacoval pohybovými dílnami u mnoha tvůrců (Miro Kasprzyk, Michal Hecht, Radim Vizvári, Milan Sladek….). Jako pohybový interpret vystupuje v Národním divadle či divadle Minor. Účinkoval v dílech předních českých i zahraničních tvůrců (Radim Vizváry, Magdalena Švecová, Dan Špinar, Martin Talaga,…)
Roku 2018 byl nominován ČTP na tanečníka roku.


STŘEDA 1.5.

This will close in 0 seconds