Back to All Events

Kurz kresby a malby: Malba akrylovými barvami podle reprodukce

9.lekce - Kombinace akryl – pastel:
Malba akrylovými barvami podle reprodukce
Zveme Vás na lekci zaměřenou na kombinaci technik malby akrylem a kresby pastelem.

Na této lekci se budeme věnovat kombinaci techniky suchého pastelu a akrylu. Budeme malovat na libovolné téma podle obrazu známého malíře. S kombinacemi malby a kresby pastelem pracoval např. francouzský impresionista Edgar Degas nebo francouzský symbolistický malíř Odilon Redon. Povíme si také o základních věcech, jako je teorie barev, kompozice a správné držení štětce. Nejprve se budeme věnovat podmalbě akrylovými barvami. Pastely potom prokreslíme barevné akcenty a detaily. Zvýrazníme tak hlavní motiv obrazu.

Cena jednorázové lekce je 400,- Kč (1 lekce = 120 min. výuky)..
Cena kurzovného za 8 lekcí je 3200,- Kč, zameškané lekce je možné si nahradit.
Z důvodu omezené kapacity je nutná registrace na misasima@volny.cz

Kurz je zaměřen na všeobecné základy výtvarného umění. Lektorka přistupuje ke každému studentovi individuálně podle jeho zkušeností.

Začínáme kresbou tužkou, uhlem, rudkou nebo suchým pastelem. Nejdříve se naučíme zachytit kresbou linii a tvar, stínováním pak objem a rozvržení světla a stínu. Typem kresby se naučíme vyjádřit strukturu povrchu různých předmětů. Později se věnujeme technice kresby suchým pastelem. Naučíme jím kreslit zátiší, podle reprodukce a kombinovat ho s malbou (kombinované techniky kresby a malby).

Později přecházíme k malbě akvarelem, temperovými a olejovými barvami. Budeme se věnovat tématům jako je kresba zátiší a přírodnin, krajinomalba nebo malba podle předlohy. Ukážeme si jak rozvrhnout kompozici, proporce a barevnou skladbu obrazu. Poodhalíme přednosti a možnosti malby akrylovými a olejovými barvami. Současně se inspirujeme historií výtvarného umění od počátku až do současnosti.. Seznámíme se s teorií barev a naučíme se míchat barevné odstíny ze základních barev.

Přestože je náš kurz určen pro úplné začátečníky, s námi zvládnete i techniku olejomalby na plátně..Cílem tohoto kurzu je nejen naučit účastníky kreslit a malovat, ale také barevnému obrazovému vidění a vlastní kreativitě. Přijďte si to vyzkoušet na zkušební lekci zdarma!

Co s sebou na kurz?
Na vaší první lekci žádné pomůcky nepotřebujete. Vše Vám zdarma zapůjčíme v našem atelieru. Během lekce Vám lektorka podrobně vysvětlí, co budete na kurz potřebovat.

Kurzy pro dospělé se konají každé pondělí od 18:00 do 20:00 hod a každou středu od 18:30 do 20:30 hod v atelieru 11. ve 3.patře.
Plán jednotlivých lekcí můžete sledovat na Facebooku. Přihlásit je se možné na celý kurz 8mi lekcí nebo jen na jednorázové hodiny.
Kurzy vede zkušená lektorka a akademická malířka MgA. Michaela Petrů

Earlier Event: November 9
Velký koncert