Back to All Events

Kurz kresby a malby: Suchý pastel

4. lekce - Suchý Pastel
Kresba pastelem podle vlastního námětu. Ukázky práce s pastelem na obrazech Edgara Degase, Edvarda Muncha, Alfonse Muchy aj.. Suchý pastel je vhodný pro kresbu i malbu, kde je třeba vytvořit dojmu jemného přechodu (zvláště u portrétů, krajin a figur). Prostorové plány popředí a pozadí obrazu, stínování barevnými valéry.


Kurz je určen pro začátečníky a mírně pokročilé.
Kurz je možné navštěvovat i jako přípravu na talentové zkoušky.
Lektorka sama má v tomto oboru mnoho zkušeností. V rámci kurzu vám sestaví podle požadavků vaší školy individuální plán, čemu se budete v přípravě na zkoušky věnovat. Na závěr kurzu vám lektorka zkonzultuje a sestaví portfolio vybraných prací pro přijímací zkoušky.

Cena jednorázové lekce je 400,- Kč (1 lekce = 120 min. výuky)..
Cena kurzovného za 8 lekcí je 3200,- Kč, zameškané lekce je možné si nahradit. Studentská sleva 10%
Z důvodu omezené kapacity je nutná registrace na misasima@volny.cz
Přihlásit se je možné kdykoliv během kurzu.

Kurz je zaměřen na všeobecné základy výtvarného umění. Lektorka přistupuje ke každému studentovi individuálně podle jeho zkušeností.

Začínáme kresbou tužkou, uhlem, rudkou nebo suchým pastelem. Nejdříve se naučíme zachytit kresbou linii a tvar, stínováním pak objem a rozvržení světla a stínu. Typem kresby se naučíme vyjádřit strukturu povrchu různých předmětů. Později se věnujeme technice kresby suchým pastelem. Naučíme jím kreslit zátiší, podle reprodukce a kombinovat ho s malbou (kombinované techniky kresby a malby).

Později přecházíme k malbě akvarelem, temperovými a olejovými barvami. Budeme se věnovat tématům jako je kresba zátiší a přírodnin, krajinomalba nebo malba podle předlohy. Ukážeme si jak rozvrhnout kompozici, proporce a barevnou skladbu obrazu. Poodhalíme přednosti a možnosti malby akrylovými a olejovými barvami. Současně se inspirujeme historií výtvarného umění od počátku až do současnosti.. Seznámíme se s teorií barev a naučíme se míchat barevné odstíny ze základních barev.

Přestože je náš kurz určen pro úplné začátečníky, s námi zvládnete i techniku olejomalby na plátně..Cílem tohoto kurzu je nejen naučit účastníky kreslit a malovat, ale také barevnému obrazovému vidění a vlastní kreativitě. Přijďte si to vyzkoušet na zkušební lekci zdarma!

Co s sebou na kurz?
Na vaší první lekci žádné pomůcky nepotřebujete. Vše Vám zdarma zapůjčíme v našem atelieru. Během lekce Vám lektorka podrobně vysvětlí, co budete na kurz potřebovat.

Kurzy pro dospělé se konají každé pondělí od 18:00 do 20:00 hod a každou středu od 18:30 do 20:30 hod v atelieru 11. ve 3.patře.
Plán jednotlivých lekcí můžete sledovat na Facebooku. Přihlásit je se možné na celý kurz 8mi lekcí nebo jen na jednorázové hodiny.
Kurzy vede zkušená lektorka a akademická malířka MgA. Michaela Petrů

Earlier Event: October 9
Ashtanga vinyasa yoga