Back to All Events

Kurz kresby a malby: Jak nakreslit lidské tělo

Kresba celé postavy podle živého modelu suchou technikou (uhel, rudka, pastel). Vysvětlíme si, co je figurální kresba a jak správně postupovat při kresbě aktu. Naučíme se odměřit proporce a anatomická pravidla lidské postavy. Mimoto se zaměříme také na styl a výraz kresby, jímž dotváříme osobnost modelu a náladu kresby.

Kurz je určen pro úplné začátečníky a mírně pokročilé.


Cena jednorázové lekce je 400,- Kč (1 lekce = 120 min. výuky)..
Cena kurzovného za 8 lekcí je 3200,- Kč, zameškané lekce je možné si nahradit. Studentská sleva 10%
Z důvodu omezené kapacity je nutná registrace na misasima@volny.cz
Přihlásit se je možné kdykoliv během kurzu.


Program kurzu je zaměřen na všeobecné základy výtvarného umění. Lektorka přistupuje ke každému studentovi individuálně podle jeho zkušeností.


Začínáme kresbou tužkou, uhlem, rudkou nebo suchým pastelem. Nejdříve se naučíme zachytit kresbou linii a tvar, stínováním pak objem a rozvržení světla a stínu. Typem kresby se naučíme vyjádřit strukturu povrchu různých předmětů. Poté se věnujeme technice kresby suchým pastelem. Naučíme se jím nakreslit zátiší a volnou kresbu podle reprodukce.


Postupně přecházíme k malbě akvarelem, temperovými a olejovými barvami. Budeme se věnovat tématům jako je krajinomalba nebo malba podle předlohy. Ukážeme si jak rozvrhnout kompozici, proporce a barevnou skladbu obrazu. Poodhalíme přednosti a možnosti malby akrylovými a olejovými barvami. Současně se inspirujeme historií výtvarného umění od počátku až do současnosti.. Seznámíme se s teorií barev a naučíme se míchat barevné odstíny ze základních barev. Později během kurzu se budeme věnovat i kombinovaným technikám malby a kresby (akvarel a kombinace technik, akryl - pastel).
Přestože je náš kurz určen pro úplné začátečníky, s námi zvládnete i techniku olejomalby na plátně..Cílem tohoto kurzu je nejen naučit účastníky kreslit a malovat, ale také barevnému obrazovému vidění a vlastní kreativitě.


Co s sebou na kurz?
Na vaší první lekci žádné pomůcky nepotřebujete. Vše Vám zdarma zapůjčíme v našem atelieru. Během lekce Vám lektorka podrobně vysvětlí, co budete na kurz potřebovat.


Kurzy pro dospělé se konají každou středu od 18:30 do 20:30 hod v atelieru 11. ve 3.patře.
Plán jednotlivých lekcí můžete sledovat na Facebooku. Přihlásit je se možné na celý kurz 8mi lekcí nebo jen na jednorázové hodiny.
Kurzy vede zkušená lektorka a akademická malířka MgA. Michaela Petrů

Earlier Event: October 30
Ashtanga vinyasa yoga