Back to All Events

Vernisáž: Laydeez do Comics - Láska, vztahy, sex

Čtvrté komiksové sympozium = čtvrtá komiksová výstava! I letos vám Laydeez do Comics Praha nachystaly desítky stran komiksových příběhů od českých umělkyň. Slavnostní vernisáž proběhne za přítomnosti autorek ve čtvrtek 17. října od 19 hodin v Prostoru 39!

Alfou i omegou letošního týdenního sympa byla „Láska, vztahy a sex“, takže si určitě dovedete představit, jak silný materiál pro vás chystáme.

Víte, že na smrtelné posteli většinou každý jako nejdůležitější vidí vztahy? Ať už milostné, rodinné, kamarádské, občas i čistě náhodné… Láska, vztahy, a i ten zpropadený sex nám mění životy. Když nám, byť jedno ze zmíněného tria schází, jde to do kytek. Ostatně tyto sudičky bývají také centrem každého dobrého příběhu. To se potvrdilo i na komiksech od účastnic našeho sympozia.

VYSTAVUJÍ:
Eva Bartošová
Kateřina Buriánková
Tereza Drahoňovská
Lela Geislerová
Štěpánka Jislová
Nikola Logosová
Kristýna Plíhalová
Barbora Voráčková


Výstava potrvá od 17. října do 7. listopadu v prostorách prostoru39.

O Laydeez do Comics Praha:
Jsme holky. Milujeme komiks. Píšeme o všem, co zahrnuje holky a komiks. A chceme ukázat, že tyhle dva pojmy spolu skvěle fungují! Děláme přednášky, organizujeme akce a propojujeme mladé autorky, které mají společný zájem v komiksovém tvoření. Uskupení LDC vzniklo ve Velké Británii a má několik poboček, my tu naši v Praze založily v roce 2015. V červnu 2019 nám vyšel sborník s komiksy ze tří sympozií doplněný o rozhovory a články mapující kontext komiksových autorek v Česku. Že ho chceš? Přijď na vernisáž, nebo kup online!

Sledujte nás na www.ldcpraha.com nebo Laydeez do Comics Praha!