Back to All Events

Kurz techniky malby: Portrét - inverzní kresba

Program lekce: Nakreslíme si portrét technikou inverzní kresby. Co je to inverzní kresba? Inverzní kresbou nazýváme kreslení světlým médiem na černý papír. Kreslením na černý podklad lze docílit velmi zajímavých prostorových efektů. Bílá kresba vystupuje plasticky z černého podkladu a působí tajemným dojmem. Díky této technice vyniknou detaily a dokonalý efekt světla a stínu portrétu. Vyzkoušejte si to na lekci inverzní kresby. Naučíme se vnímat pozitiv a negativ kresby, správně vrstvit a používat speciální tužky pro tuto kresbu určené. V kurzu pochopíte rozdíly mezi kresbou na černý a bílý podklad a naučíte se používat oba způsoby stínování. Zdokonalíme se tak zároveň zábavnou cestou v kresbě proporcí a znalosti anatomie hlavy.

Kurz je určen pro začátečníky a mírně pokročilé. Program kurzu je pestrý a je zaměřen na všeobecné základy výtvarného umění. Lektorka přistupuje ke každému individuálně podle jeho zkušeností.
Kurz je možné navštěvovat jako přípravu na talentové zkoušky.
Lektorka sama má v tomto oboru mnoho zkušeností. V rámci kurzu vám sestaví podle požadavků vaší školy individuální plán, čemu se budete v přípravě na zkoušky věnovat. Na závěr kurzu vám lektorka zkonzultuje a sestaví portfolio vybraných prací pro přijímací zkoušky.

Kurzy pro dospělé se konají každou středu od 18:30 do 20:30 hod v atelieru 11. ve 3.patře.

Cena jednorázové lekce je 400,- Kč (1 lekce = 120 min. výuky)..
Cena kurzovného za 8 lekcí je 3200,- Kč
Přihlásit je se možné na celý kurz 8. lekcí nebo jen na jednorázové hodiny.
Zameškané lekce je možné si nahradit v pátek od 15:30 do 18:30 hod nebo ve středu od 18:30 do 20:30 hod.

Z důvodu omezené kapacity je nejpozději den předem nutná registrace na email
misasima@volny.cz nebo na tel.739797499

Plán jednotlivých lekcí můžete sledovat na Facebooku Prostoru 39.
Kurzy vede zkušená lektorka a akademická malířka MgA. Michaela Petrů


Tento semestr bude koncepčně zaměřen na figurální tématiku. Na začátku roku se nejprve rozkreslíme a prohloubíme si kresebné dovednosti v různých technikách. Vyzkoušíme si různé kresebné kombinace. Potom se budeme věnovat studiím portrétu a figury. Závěrečným výstupem bude Vlastní projekt: obraz na volné figurální téma.

Cílem tohoto kurzu není jen drilovat techniku kresby. Díky pestrému programu zahrnující různé techniky si každý najde, co ho baví. Jde také o to, aby si studenti rozvíjeli vlastní kreativitu, nápady a naučili se samostatně postupovat ve své volné tvorbě. Postupně si každý intuitivně vytváří svůj osobitý kresebný a malířský styl. Během kurzu si každý osvojí techniky, které mu vyhovují a naučí se je používat i ve své tvorbě.


Co s sebou na kurz?
Starší oblečení nebo plášť a dobrou náladu. Na vaši první lekci žádné pomůcky nepotřebujete. Vše Vám zdarma zapůjčíme v našem atelieru. Během lekce Vám lektorka podrobně vysvětlí, co budete na kurz případně potřebovat.

Earlier Event: October 16
PodZimní koktejl
Later Event: October 16
Ashtanga vinyasa yoga